XXXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

11 XI 2018

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 100. rocznicę odzyskania przez nasz naród niepodległości. To szczególny czas dziękczynienia Bogu za dar naszej Ojczyzny. Uroczysta Msza św. w intencji naszej ojczyzny będzie odprawiona o godz. 11.30

Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. W tym dniu przypada także 29. rocznica kanonizacji Św. Brata Alberta. Z tej okazji o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar naszego Wielkiego Świętego. Prosić będziemy również przez wstawiennictwo Św. Brata Alberta w intencji Duchowych Współpracowników Albertyńskich, a także za zgromadzenia przez niego założone. Szczególną naszą modlitwą otoczymy nasze siostry albertynki. Dlatego serdecznie zapraszam do tej wspólnej modlitwy.

Wtorek – wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

Środa – przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

Piątek – O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

Niedziela – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Obchodzimy w tym dniu II Światowy Dzień Ubogich. W odpowiedzi na list naszego metropolity abp. Marka Jędraszewskiego, który był czytany w zeszłą niedzielę na Światowy Dzień Ubogich po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na wsparcie tego dzieła.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.