Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia parafialne

25 XI 2018

Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta Uroczystość skłania nas do dziękczynienia Chrystusowi za wszystkie łaski otrzymane od Niego w tym roku liturgicznym. To również czas przebłagania za wszelkie grzech przez nas popełnione oraz prośba, by Chrystus Król Wszechświata nasz Pan i Zbawca, obdarzał nas błogosławieństwem i miał miłosierdzie dla nas i całego świata. Na Mszy św. o godz. 11.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa oraz Akt zadośćuczynienia i wynagrodzenia.

Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu przeżywamy:

Środa – przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – Święto Św. Andrzeja Apostoła

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny, podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać. Pragnę również podziękować za złożoną „petytę” parafianom z Tropiszowa – Sachaliny, Tropiszowa – Dolna Kolonia, Igołomia (szosa), mieszkańcom firmy Polan, mieszkańcom Glewca, oraz Glewa i Koźlicy.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny – Adwent. Już dziś bardzo serdecznie zachęcamy do dobrego i świętego przeżycia czasu Adwentu, aby jak najpiękniej od strony duchowej przygotować się na przeżycie czasu Bożego Narodzenia a kiedyś naszego osobistego spotkania z Bogiem w wieczności.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.