Niedziela Świętej Rodziny

30 XII 2018

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Otaczamy naszą modlitwą wszystkie rodziny z naszej parafii.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Sylwestra, papieża – zakończenie Starego Roku.

Wtorek – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego.

Środa – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

Czwartek – Najświętszego Imienia Jezus.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św. i po południu od godz. 16.30. O godz. 18.00 Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe.

Sobota  – pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy różaniec wynagradzający za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Niedziela – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Misje.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzinom, które w minioną niedzielę i święta złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.

Centrum Kultury i Promocji w Igołomi – Wawrzeńczycach oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Tropiszowa serdecznie zapraszają na III Gminny Wieczór Kolęd który odbędzie się 6 stycznia 2019 r. o godz. 15.00 w Tropiszowie.