VIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

3 III 2019

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po Mszy św. o godz. 11.30 do godziny 16.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość do indywidualnej adoracji i modlitwy. Jutro i we wtorek czterdziestogodzinne nabożeństwo rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 7.00. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji przez cały dzień, a zakończymy adorację przed Mszą św. o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zachęcamy, aby w tych dniach wygospodarować trochę czasu, aby tu w kościele przed Najświętszym Sakramentem się pomodlić.

Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

Środa Popielcowa – rozpoczyna w Kościele okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły (dwa posiłki lekkie i jeden do syta) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 . Również we środę przed Mszą św. o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Piątek – O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. W Wielkim Poście za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

Niedziela – I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 11.30 będzie odprawiana Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 będą odprawiane Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka podczas Gorzkich Żali będzie przeznaczona na Caritas oraz na dekoracje ciemnicy i Bożego Grobu.

Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego będzie znajdować się puszka na jałmużnę wielkopostną. Również przed ołtarzem miłosierdzia będą do nabycia książeczki, które bardzo gorąco polecamy na Wielki Post. Ofiara za te modlitewniki jest dobrowolna.

Od I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży natomiast Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii będą odprawiane od 5 niedzieli Wielkiego Postu i potrwają do środy a poprowadzi je o. Ariel Krzywda ze zgromadzenia ojców Franciszkanów.

Bardzo serdecznie dziękuje tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać. Również serdeczne Bóg zapłać parafianom z Odwiśla za złożoną ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza.

Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 oraz spotkanie organizacyjne w kościele po Mszy św.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.