III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

24 III 2019

Przeżywamy Święty czas Wielkiego Postu. Niech rzeczywiście będzie on dla nas czasem szczerego i prawdziwego nawrócenia i pokuty, ożywienia naszej miłości do Boga oraz otwierania naszego serca na Bożą łaskę i dar Jego miłosierdzia.

Przeżywamy również wizytację kanoniczną. Jeszcze raz bardzo serdecznie witamy ks. bpa Janusza Mastalskiego. Dziękujemy za jego modlitwę, słowo skierowane do nas i obecność pośród nas. Tym bardziej jest nam miło, że Ksiądz Biskup w zeszłym roku prowadził w naszej parafii nabożeństwa fatimskie za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie w kościele spotkanie z Różami Różańcowymi. Po Mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie z Oazą, Scholką i Służbą Liturgiczną. Po Mszy św. o godz. 11.30 ksiądz biskup odwiedzi Siostry Albertynki. O godz. 14.15 odbędzie się na plebanii spotkanie z Radą Parafialną.

O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na które bardzo serdecznie zapraszamy.

O godz. 16.00 ks. bp odprawi Mszę św. w czasie której udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z Klas III Gimnazjalnych.

A jutro Ksiądz Biskup w ramach wizytacji odwiedzi szkoły na terenie naszej parafii. I tak:  godz. 10.00 odwiedzi szkołę w Igołomi, o godz. 11.00 szkołę w Tropiszowie, a o godz. 12.00 szkołę w Glewcu.

Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu, jak co roku, można złożyć dar naszej modlitwy związany z  duchową adopcją dziecka poczętego (tzn. przez dziewięć miesięcy codziennie odmawiamy jedną dziesiątkę różańca w intencji poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone). Taką deklaracje będzie można złożyć w tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00. Deklaracje są na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Bardzo serdecznie zachęcamy do tej modlitwy i podjęcia tego dzieła.

Środa – przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Również w środę zmianka tajemnic różańca.

Piątek – O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę złożyli ofiary w kopertach na potrzeby kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać. Również serdeczne Bóg zapłać parafianom z Wąsowa oraz z Igołomi do pana Andrzeja Walora do pani Janiny Dąbek za złożenie ofiary na wywóz śmieci z cmentarza.

Bardzo serdecznie również prosimy, aby z kościoła zabierać prasę katolicką.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.