Niedziela Palmowa

Ogłoszenia parafialne

14 IV 2019

Środa – o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Wielki Czwartek – w tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, a po Niej zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament do Ciemnicy i rozpoczniemy adoracje którą zakończymy o godz. 24.00.

Wielki Piątek – Pamiątka Męki i Śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Od godziny 7.00 zachęcamy do adoracji Chrystusa w ciemnicy.

O godz. 10.00 będzie adoracja w ciemnicy dla dzieci. O godz. 15.00 odmówimy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 18.00 zapraszamy na Liturgię Wielkiego Piątku, którą rozpoczniemy Nabożeństwem Drogi Krzyżowej, a po niej dalsza część Liturgii Męki Pańskiej. Na zakończenie Liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Bożego Grobu i rozpoczniemy całonocną adoracje, która potrwa do Liturgii Wielkiej Soboty. Na rozpoczęcie adoracji odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali.

W czasie nocnej adoracji od godz. 23.00 do 6.00 zapraszamy poszczególne miejscowości.

22.00 – Młodzież Oazowa

23.00 – Szarbia i Glew

24.00 – Glewiec

1.00 – Wąsów i Czernichów

2.00 – Tropiszów

3.00 – Odwiśle i Koźlica

4.00 – Zofipole

5.00 – Igołomia

6.00 – Adoracja indywidualna

Wielka Sobota – W kościele cały czas trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie. Bardzo serdecznie zachęcamy do indywidualnej modlitwy. Również w tym dniu w naszej tradycji zachęcamy do zachowywania postu.

Od godz. 9.00 rozpoczniemy święcenie pokarmów:

9.00 – Koźlica i Glew

9.20 – Odwiśle i Szarbia

9.40 – Luborzyczka i Glewiec

10.00 – Wąsów

10.20 –Czernichów

10.40 – Tropiszów

Od godz. 10.00 – 13.00 co pół godz. Święcenie pokarmów przed kościołem

O godz. 19.00 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Bardzo serdecznie prosimy, aby na Liturgię Wielkiej Soboty przynieść ze sobą świece. Na Liturgię Wielkiej Soboty składa się poświęcenie ognia, Paschału i wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Liturgia Eucharystyczna. Liturgię Wielkiej Soboty zakończymy Procesją Rezurekcyjną ok. godz. 21.30.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.