Uroczystość Wniebowstąpienia

Ogłoszenia parafialne

2 VI 2019

Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 16.00.

Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

Środa – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. O godz. 18.00 Msza św., po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Z racji pierwszej środy miesiąca zmianka tajemnic różańcowych.

Czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Piątek – Jest to I Piątek Miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św. i po południu od godz. 16.30. O godz. 18.00 Msza Święta pierwszopiątkowa, a po niej nabożeństwo czerwcowe.

Sobota to dzień wigilii przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, dlatego też bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na Adorację Najświętszego sakramentu. Do modlitwy zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a także dorosłych by przy Chrystusie Eucharystycznym prosić o Dary Ducha Świętego.

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.

20 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać tak, jak w zeszłym roku. Pójdziemy od kościoła w stronę Zofipola

Ołtarz 1 – u Państwa Tkaczyk

Ołtarz 2 – u Państwa Mikuła

Ołtarz 3 – przy cmentarzu

następnie skręcimy z drogi głównej przy skrzyżowaniu na Posądzę w stronę kościoła i

Ołtarz 4 – przy figurze Św. Brata Alberta

O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian z następujących miejscowości:

Ołtarz 1 – Glew

Ołtarz 2 – Glewiec

Ołtarz 3 – Tropiszów

Ołtarz 4 – Wąsów.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.