XII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

23 VI 2019

Nabożeństwa  Czerwcowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach i wspólnej modlitwy.

Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Środa – O  godz. 18.00 Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a pół godziny przed Mszą św. o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy również w czasie nabożeństwa Akt zadośćuczynienia „Najmilszy Jezu…”. Za publiczne odmówienie tego aktu można w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Nabożeństwo zakończymy procesją Eucharystyczną.

Sobota – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

Niedziela –  zakończenie nabożeństw czerwcowych.

W minioną niedzielę przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową ku czci Św. Brata Alberta, a w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.  Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tych uroczystości: Ks. Damianowi, Ks. Markowi, służbie liturgicznej, panu organiście, s. Marii,   s. Helenie, panom niosącym baldachim, wszystkim niosącym feretrony, orkiestrze, dzieciom, które tak licznie uczestniczyły sypiąc kwiaty, również rodzicom tych dzieci, parafianom z Glewa, Glewca, Tropiszowa i Wąsowa za przygotowanie Ołtarzy, również za kwiaty, które zostały przyniesione do kościoła po procesji.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować, tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.