XVI Niedziela zwykła

21 VII 2019

Poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny.

Wtorek – wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

Środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – święto Św. Jakuba Apostoła.

Również w tym dniu kierowcy i podróżujący czczą swego patrona – św. Krzysztofa. Z tej okazji wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie samochodów.

Piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. O godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Wyjątkowo w tym tygodniu, w piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną.

Jak co roku, 6 sierpnia z Wawelu wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Chętnych, którzy chcieliby pielgrzymować do Częstochowy z grupą nr 19 pod patronatem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, prosimy o zapisy u ks. Damiana. Grupa 19 pielgrzymuje ze szczególną intencją modlitwy za osoby uzależnione, a dołączyć do tej grupy może każdy. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce to 60 zł od osoby.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.