XXVI Niedziela Zwykła

26 Niedziela Zwykła – 29 IX 2019

Dzisiaj Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Naszą modlitwą otaczamy ks. Michała w dniu jego imienin. Prosimy dla niego o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski na drodze kapłańskiego powołania oraz by jego wielki patron Św. Michała Archanioła strzegł i prowadził na wszystkich ludzkich drogach.

Poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

Wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy  i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc październik, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą na różańcu. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszy św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Środa – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.  O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę również zmianka Tajemnic Różańca po Mszy św. wieczornej.

Piątek – wspomnienie  św. Franciszka z Asyżu. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe a o godz. 18.00 Mszę Świętą oraz nabożeństwo pierwszo-piątkowe.

Sobota – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, w czasie którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Bardzo serdecznie prosimy, aby w sobotę w czasie nabożeństwa różańcowego rozważania tajemnic Różańca i modlitwę poprowadziła Róża Różańcowa z Igołomi.

Niedziela – W przyszłą niedzielę, jak co roku, w ramach wspierania tworzącej się parafię w naszej diecezji i wspierania budujących się kościołów, gościć będziemy w naszej parafii ks. prob. Józefa Palenicę z Krakowa – Swoszowic, który wygłosi do nas Słowo Boże i będzie zbierał ofiarę.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Bóg zapłać również parafianom z Czernichowa za złożoną ofiarę na sprzątanie kościoła.

Jak zapowiadaliśmy w zeszłą niedzielę w odpowiedzi na czytany list, dotyczący Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona na misję. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym to dzieło serdeczne Bóg zapłać.